Zajímavé reklamy (ne na překlady)
ÚvodPřekladyCeníkReferenceKontakt

Několik zajímavých reklam


Dnes na trochu odlehčené téma... Reklamy. A vůbec nevadí, že nejsou na překlady... Pokud se někdy vzácně dívám na televizi, vždy mne zajímá placené pásmo. Jakým způsobem je šot natočen, o jaký produkt či službu se jedná... Také při čtení různých tiskovin si všímám publikovaných reklam. Zajímají mne po vizuální stránce, jakým způsobem se snaží vyjádřit sdělované poselství, když na to mají jen poměrně malý prostor...

V poslední době mne zaujalo několik reklam otištěných v časopisech a napadlo mne podělit se o ně i s návštěvníky těchto stránek. Reklamy jsou vlastně výborným sociologickým okýnkem. Snaží se něco prodat, to ano, ale musí to udělat tak, aby tomu lidé porozuměli, aby v nich vzbudili touhu po dané věci. A to je právě to fascinující. Neboť přitom zároveň potvrzují jakýsi obecný ideál, moderní životní styl, jehož součástí produkt je.

Několik příkladů:

ambre
Zralý muž s šedivějícími vlasy, za ním privátní jet plane a mladičká milenka. Tenhle parfém pro skutečné muže musím mít!

Connery
Další zralý muž, který se svobodně toulá po světě a hlavně ví, jaké příruční zavazadlo si vzít s sebou.

His
Kampak se asi holky chystají? Hlavně že ví, jakou značku si mají obléct. Výbuch sopky za oknem je samozřejmě vůbec ale vůbec nezajímá.

His 2
Tady máme jednu z těćh dvou slečen. Komu asi volala? Zrcadlí se její myšlenky za sklem telefonní budky?

Mladík
A kampak jede tento mladík? Je to dravec, predátor, žralok.

ohlédnutí

Dívá se zpět - asi někde parkuje....

Spolu
Tak už se ti dva setkali. Asi jsou někde v Texasu nebo na Floridě, neboť raketa za oknem stoupající k nebi je pro ně natolik všední pohled, že jim nestojí za jediné ohlédnutí. Mají nejspíš v plánu něco lepšího a vypínají televizi.

Televize
To tihle dva pro změnu televizi zapínají. Však je od té nejlepší firmy. Ostatně, mám stejnou značku....
 
auto
Když máte to správné auto, šťastný život je zaručen.
 
satelit
I pro velkou rodinu se najde dostatečně prostorný model automobilu. Přitom se zdá, že šťastné rodinky najdete především v satelitech...

Více zase někdy příště. Je z čeho vybírat - reklamy na nás útočí ze všech stran. Než je ale ignorovat, čímž by působily podprahově, je mnohem výhodnější a zábavnější si jich naopak všímat a bavit se nad tím, co se nám snaží předat, případně vsugerovat.

Já se ale nedám! Ale teď už musím končit, běžím shánět tu voňavku... :-)


Zpět

linka
 Czech presentation blogtao tepenízeknížkySci-fizápisník 3strana 2anglické citátyodkazystrana 4pátá stranašestá stranaklingonská příslovívýdělkylatinské citátyklingonštinacitátyněkolik článků nejen o překládánícitáty třetípřeklad anotace diplomové práce
Translations Czech - English