Překlady do angličtiny - ceník
ÚvodPřekladyCeník překladůReference na překladatelské službyBlog nejen o překládáníKontaktní údaje překladatele

Ceník překladů


Tabulka uvádí orientační cenu za 1 normostranu (=1800 znaků včetně mezer) překladu v kombinaci angličtina - čeština.


CENY PŘEKLADŮ

běžný překlad
prezentace, webové stránky, jídelní lístky - příklady a ukázky překladů 320 Kč / ns
anotace, diplomové práce sleva pro studenty - více o překladech anotací a školních prací 280 Kč / ns
literární překlady překlady knih do češtiny nebo angličtiny - více o překladech knih 250 Kč / ns
korektura opravy anglických textů - ve spolupráci s anglickou korektorkou 130 Kč / ns

Neúčtuji příplatky za expresní dodání nebo práci o víkendu (pracovní dny a víkendy mi stejně tak trochu splývají, jak zmiňuji i v některých článcích na svém "blogu"). Nejsem plátce DPH - nabídnutá cena za překlad se již dále nenavyšuje o daň.

Korektura překladu anglickou rodilou mluvčí

Pokud potřebujete vyladit svůj vlastní anglický text, je ideální domluvit se přímo s rodilou mluvčí. Mohu doporučit zkušenou korektorku angličtiny, paní Pearl Harris.
I po letech překládání (nebo možná právě proto) si uvědomuji, kolika chyb se nerodilý překladatel nevědomky dopouští. Na rodilého čtenáře pak z textu "křičí" různé čechismy. U knih a diplomových prací odevzdávaných v angličtině je proto korektura rodilou mluvčí v podstatě nezbytností.
S Pearl Harris spolupracuji na korekturách anglických textů již přes 10 let a mohu potvrdit, že je vždy velice ochotná pomoci a vždy dodrží jednou odsouhlasený termín. Pokud jí něco není jasné, vkládá do textu své poznámky k dořešení a vždy dodrží domluvený termín.
Jak již její jméno napovídá, Pearl je mezi korektory angličtiny zkrátka perlou.
Pearl Harris - korektura angličtiny

Pearl Harris - korektorka anglických textů

Objednávka překladu

Tao-te-ťingNejjednodušší pro vypracování cenové kalkulace překladu je poslat text k náhledu na můj email. Konečnou závaznou cenu za překlad nebo korekturu vám rád vypočtu předem podle odbornosti, formátu, celkového rozsahu a požadovaného termínu překladu, abyste se mohli následně rozhodnout, zda vám cena a navržený termín dodání vyhovují. Objednávka probíhá většinou e-mailem s uvedením fakturačních údajů. Objednávku potvrdím a sdělím cenu překladu / korektury nebo odhad ceny (konečná cena se u needitovatelných formátů počítá z výsledného rozsahu překladu). Považuji si každé jednotlivé zakázky (zvlášť teď, během ekonomických turbulencí). Překládání mne především baví. Kdybych účtoval přemrštěné ceny, "prodával bych se" mnohem obtížněji. Do kalkulace ale naštěstí promítám i radost z práce na zajímavém projektu a skutečnost, že se při překladech stále něco nového dozvídám.

Fakturace překladu
SponzorujiU nových zákazníků platba předem. Fakturuji na znak přesně (nebo předem odsouhlasenou částku). Splatnost faktury za překlady pro věrné zákazníky je standardně 30 dní, pokud se spolu nedomluvíme na jiné lhůtě. Překládání vyžaduje enormní soustředění a velké množství času - v případě rozsáhlého překladu se na fakturaci domlouvám individuálně (zálohová faktura za překlad, platba za překlad předem v částečné nebo plné výši apod.). Při dlouhodobé překladatelské spolupráci a větších zakázkách se spolu můžeme domluvit na individuálních podmínkách. Překládání je pro mne zároveň způsob, jak pomoci zlepšit svět. Nejen krásným překladem, ale zprostředkovaně i jinak - část svých příjmů používám na podporu subjektivně vybraných neziskových a charitativních projektů. Objednávkou překladu tedy nejenom přispějete do rodinné pokladny jednoho nadšeného překladatele, ale zprostředkovaně podpoříte i některý ze zajímavých projektů.

linka
  (c) 2018 Viktor Horák - BonaLingua   PenízepřekládáníSci-fiagenturyzápisník 3strana 2výhodypřekladatelské agenturytranslationsanglické citátypřekladateléTao te ťingpřeklady knihstrana 4pátá stranaúvahyšestá stranaklingonská příslovívýdělkypokémonilatinské citátyklingonštinacitátyněkolik článků nejen o překládánícitáty třetípřekladatel - překladatelská agenturapročpřeklad anotace diplomové prácekorektury angličtina
Translations Czech - English