Překlady do angličtiny - ceník
ÚvodReceptyTaoRecenzeKontakt

Ceny překladů


Tabulka uvádí orientační sazby za 1 normostranu (=1800 znaků cílového textu včetně mezer) překladu v kombinaci angličtina - čeština. Nejsem plátce DPH - nabídnutá cena se dále nenavyšuje. Konečnou závaznou cenu za překlad nebo korekturu vám rád vypočtu předem podle odbornosti, formátu, celkového rozsahu a požadovaného termínu dodání.

SLUŽBA
POZNÁMKA CENA
Angličtina překlad  překlad do AJ
prezentace, webové stránky, jídelní lístky... 350 Kč / ns
Česká vlajka  překlad do ČJ
turistické informace, titulky, smlouvy...
300 Kč / ns
Korektura angličtiny  korektura AJ texty zkontroluje anglická rodilá korektorka 125 Kč / ns
Americká vlajka  ostatní překlady
literatura, korespondence, anotace, diplomové práce... dohodou

Na všech překladech do angličtiny spolupracuji s kvalifikovanou anglickou korektorkou a dalšími odborníky, aby byl anglický text po všech stránkách dokonalý
.

Korektury cizích anglických textů

Korektury angličtinyKdyž mě někdo požádá o korekturu svého anglického textu, odkazuji jej na pečlivou anglickou korektorku, se kterou sám úzce spolupracuji. Tato rodilá mluvčí opraví nejen gramatiku a styl, aby text zněl krásně, ale je zvyklá do textu navíc vkládat poznámky a upozornění, pokud ji při korektuře zarazí jakákoli nesrovnalost. Což málokterý korektor dělá. Mám s ní výborné zkušenosti a proto ji mohu doporučit.  Její stránky najdete zde: Pearl Harris - korektury a editace angličtiny.

Překlady knih do angličtiny

Při překladu pohádek, povídek, románů či odborných publikací nejde jen o to převést jednotlivé věty do cílového jazyka. Je třeba vložit své "srdce". Ten rozdíl je poznat.

Zákony lásky Osm snů Moga Alfréd Odvaha milovat Továrna na sny Little Princess Dvanáct srdcí 2084

Překlad může být v britské nebo americké angličtině. Jedná se sice o drobné rozdíly, který nijak nebrání porozumění v ostatních zemích, ale proč rovnou text nevyladit nejvhodnějším způsobem, podle cílového publika? Překlady knih (a následné korektury) jsou časově velice náročné, výsledkem je ale text, který je radost číst a který může jít rovnou do tisku.
Více na samostatné stránce o překladech knih.


Důvěrnost informací

Prodávat je lidskéVeškeré informace získané z poptávaných nebo překládaných textů považuji za naprosto důvěrné a ručím za zachování své mlčenlivosti (více i v poznámce ke GDPR). S některými společnostmi mám přímo podepsanou dohodu o utajení informací. Na svých stránkách zveřejňuji hlavně takové informace, které jsou zároveň reklamou na mé zákazníky, abych je podpořil. Nic osobního samozřejmě neprozrazuji. V souladu s podmínkami informace nikdy nešířím dál, neboť patří zákazníkovi. Navíc svůj email i počítač v rámci duševní hygieny pravidelně promazávám. Za nějaký čas tedy nenávratně zmizí i uložené emailové zprávy a kopie pracovních souborů. Zákazníky považuji za členy své širší rodiny - což ostatně doporučuje i kniha Prodávat je lidské, kterou jsem přeložil.

Lídři jedí posledníRukama už mi prošlo množství velmi privátní korespondence a dalších překladů, za nimiž jsou nejrůznější lidské příběhy, smutné i krásné. O to důvěrnější vztah  pak se zákazníky mám. Vždy mě potěší, když se na mě někdo obrátí na základě doporučení jiného zákazníka. Co je zajímavé, přibližně třetinu svých nejvěrnějších zákazníků znám osobně - když projížděli Olomoucí, dali vědět a stavili se. Jiní klienti mě zvou, ať je určitě navštívím, až budu mít cestu do jejich kraje. Je příjemné setkat se "naživo" - skutečné vztahy svou kvalitou vysoce převyšují ty virtuální, jak se píše i v nedávno vydané knize Lídři jedí poslední, na kterou jsem také napsal recenzi.


Nabídka - kvalitní překlady do němčiny

Překlady němčinaPokud máte zájem o překlad do němčiny, (nezištně) zprostředkuji kontakt s výbornou překladatelkou. Spolupracuji s ní roky a mohu ji doporučit. Kvůli GDPR nezveřejňuji její kontaktní údaje na stránkách, ale vždy je zájemcům předávám až po jejím odsouhlasení. O ceně a termínu dodání překladu se domluvíte přímo s ní. Je to komplikovanější, zato v mezích zákona. ;-)

Objednávka překladu

Tao-te-ťingObjednávka probíhá většinou e-mailem s uvedením fakturačních údajů. Objednávku potvrdím a sdělím cenu překladu, korektury nebo odhad ceny (konečná cena se u needitovatelných formátů počítá z výsledného rozsahu překladu). Každý překlad je jiný a vyžaduje jinou časovou investici. Další informace o kalkulaci ceny naleznete v často kladených otázkách. Považuji si každé jednotlivé zakázky - v často kladených otázkách zmiňuji, že si na každou objednanou zakázku vždy vyhrazuji dostatek času a svůj čas si dopředu plánuji. Překládání je pro mě zároveň způsob, jak pomoci zlepšit svět. Nejen krásným překladem, ale zprostředkovaně i jinak - část svých příjmů používám na podporu subjektivně vybraných neziskových a charitativních projektů.

Fakturace překladu
SponzorujiSplatnost faktury za překlady pro věrné zákazníky je standardně 30 dní, pokud se spolu nedomluvíme na jiné lhůtě. Překládání vyžaduje enormní soustředění a velké množství času - v případě rozsáhlého překladu se na fakturaci domlouvám individuálně (zálohová faktura za překlad, platba za překlad předem v částečné nebo plné výši apod.). Fakturuji na znak přesně (nebo předem odsouhlasenou částku).
Při dlouhodobé překladatelské spolupráci a větších zakázkách se spolu můžeme domluvit na individuálních podmínkách.
Nepřekládám při jiné práci nebo při studiu, ale na plný úvazek, jsem tedy časově flexibilní. Vedle zakázek pro firemní zákazníky se věnuji literárním překladům do angličtiny (pohádky, povídky, muzikály, romány) a také překladům pro studenty (anotace, diplomové práce).
linka
 Czech presentation blogtao tepenízeknížkySci-fizápisník 3strana 2anglické citátypřekladateléstrana 4pátá stranašestá stranaklingonská příslovívýdělkylatinské citátyklingonštinacitátyněkolik článků nejen o překládánícitáty třetípřeklad anotace diplomové práce

Translations Czech - English