Těhotenská móda
ÚvodPřekladyCeníkReferenceKontakt

Plán obchodu s těhotenskou módou


Na začátku podnikání si musí každá firma stanovit předběžný plán kroků, které bude postupně splňovat, aby dosáhla svého cíle, tedy vytvořit  firmu se stabilní poptávkou ze strany zákazníků (jak žen tak i mužů, kteří mohou hledat dárek pro své partnerky). Tak jako v kterémkoli jiném oboru, i tady je  nezbytně nutné pružně reagovat na přání zákazníků, vždy jim nabídnout nejlepší služby a kvalitu prodávaného zboží. Potom se budou zákazníci do obchodu (či obchodů) firmy "Přeložené punčošky s.r.o." rádi vracet. (Nabízet co nejkvalitnější služby je také nejlepší strategií pro případ objevení se konkurence, což platí i pro překládání.) Čím dříve firma dosáhne stanovených bodů, tím větší budou celkové zisky a o to také menší nebezpečí, že by se stejným nápadem přišel jako první někdo jiný.

Leden: Do konce měsíce ledna by měly být dokončeny úpravy přízemího prostoru domu č.115 na Náměstí Republiky, který je ve vlastnictví jednoho z majitelů firmy, tudíž odpadají náklady spojené s placením nájmemného, které by jinak, vzhledem k lukrativní pozici ve středu města, tvořilo nezanedbatelnou čast nákladů. Během této doby již budou vznikat první ukázkové modely oděvů pro těhotné ženy, proto bude najata švadlena, která bude spolupracovat s jednou z majitelek firmy, jejímž oborem je módní návrhářství. Dílna bude v prvním patře stejného domu, zde žádné úpravy nemusí být prováděny, místnost bude pouze vybavena šicími stroji, stoly, žehličkou a nezbytným množstvím výrobního materiálu. Náklady na vnitřní úpravu (odstranění vnitřních přepážek, vytvoření venkovní výlohy, vymalování, vnitřní vybavení) by neměly přesáhnout 150,000 Kč (viz Předpokládaný přehled zisků a ztrát).

Prostor prodejny (asi 70 čtverečních metrů) bude kompletně dovybaven do 13. února (dodání vnitřního vybavení, stolky, zrcadla, skříně, věšáky na šaty, vzorky navrhovaných oděvů, pokladna...), tak, aby 14. února 2000 mohla být prodejna slavnostně otevřena.

Datum 14.2. bylo pro otevření prodejny zvoleno úmyslně, neboť na tento den připadá svátek Sv. Valentýna, svátek všech zamilovaných. Několik týdnů před otevřením proběhne vlna propagace formou letáků, především na místech, kde je větší koncentrace těhotných žen, ale i žen vůbec (jejich dítě může přijít později, nebo se alespoň zmíní o nové firmě svým přítelkyním), tedy v kadeřnických salónech, na koupalištích a v čekárnách gynekologických oddělení. Vše v levném překladu. Poslední týden před otevřením budou vysílány krátké informační šoty na lokálních rádiích (Rádio Haná, Rubi apod.).   
 
Od slavnostního otevření bude již firma
"Přeložené punčošky s.r.o." normálně fungovat a nabízet své služby budoucím maminkám. Součástí obchodu bude také kavárna, kde si mohou ženy spolu v klidu popovídat, na nástěnce budou informace o všech zajímavých chystaných kulturních akcích v okrese Olomouc, na nástěnku mohou ženy libovolně přispívat, případně si na ní i nechávat vzkazy. Samotný nákup oděvů bude probíhat tím způsobem, že ženy si (za asistence prodavačky) vyberou z vystavených hotových šatů ty, jejichž střih se bude nejvíce líbit jejich představám toho, co chtějí. Zalíbí-li se jí některý typ oděvu, budou jí vzaty míry a za několik dní si bude moci jí na míru čerstvě vyhotovené šaty v prodejně vyzvednout. (Díky tomuto systému bude také eliminována potřeba dalších prostor na skladování oděvů.)

Do budoucna je tu též možnost využití počítačového programu, který by po zadání mír zákaznice ukázal, jak by jí slušely ty-které šaty a jak na ní budou vyhlížet s měnící se postavou v dalších měsících těhotenství.  

8. března (Den Matek) proběhne druhá vlna propagace. Bude představen nový katalog (sestavený na základě názorů, přání a připomínek zákazníků). V tento den bude také nabízena 20% sleva.

11. srpna se bude konat narozeninová párty jedné z majitelek firmy a při této příležitosti proběhne První módní přehlídka firmy
"Přeložené punčošky s.r.o." Představeny budou nejůspěšnější modely uplynulého půlroku + nově vytvořené modely. Pokud návštěvnice vyplní připravený dotazník (zaměřený na zjištění zájmu o jednotlivé typy šatů), budou zařazeny do slosování, jehož výtězka si bude moci zdarma nechat vyhotovit libovolný z předváděných modelů. (Na tento bod bude zaměřena propagace celé akce na místních rádiích.)

Od září bude v kavárně související s obchodem pořádáno každý čtvrtek od 17:00-18:00 "Čtení dětem". Bude se jednat o krátké zábavné pořady pro nejmenší, které se jistě setkají s dobrým ohlasem. Můžeme prezentovat i anglické citáty s překladem. Vstup bude, jako na všechny ostatní akce pořádané firmou
"Přeložené punčošky s.r.o." volný a zváni budou všichni zájemci bez ohledu na věk, pohlaví či počet dětí.

V prosinci proběhne reklamní kampaň v souvislosti s blížícími se Vánocemi. A poslední týden před vánocemi, od 17. do 23.12. bude každý den od 15:00 do 20:00 hod probíhat "Vánoční Hlídání Dětí". Maminky zde budou moci zanechat své děti v péči najatých vychovatelů a využít tuto dobu ke klidnému nakupování dárků v jiných obchodech.

V této době by již měla být pozice firmy
"Přeložené punčošky s.r.o." pevně ukotvena v povědomí obyvatel Olomouce i okolních měst a stát se též jakousi oázou, kde se budou moci ženy volně scházet k poklidnému posezení v kavárně "Přeložené punčošky s.r.o.", místem, kde těhotné ženy potkají jiné budoucí maminky s podobnými starostmi, nebo ženy, které již mají těhotenství za sebou a které jim rády poradí a uklidní je před blížícím se jejich "velkým dnem". Prostor firmy "Přeložené punčošky s.r.o." tak nebude mít význam pouze jako místo pro nákup potřebného oblečení, ale stane se i svého druhu oslavou mateřství, "dámským klubem", jehož členky zůstanou obchodu věrné a budou jej doporučovat i dalším svým přítelkyním.


Zpět

linka
 Czech presentation blogtao tepenízeknížkySci-fizápisník 3strana 2anglické citátyodkazystrana 4pátá stranamanažermanagementředitelřízenísvobodafinancevedeníšikovnosttechnikapovídáníposlušnostkvalitalídřiprodejklingoni
Translations Czech - English