Ing. Petr Bajer

technické překlady z/do angličtiny

Petr BajerE-mail: petr.bajer@translate-to-czech.com
Mobil: 606 460 095

Adresa:
Petr Bajer
Novoborská 617
190 00 Praha 9

Webové stránky: www.translate-to-czech.com

Proč si vybrat Petra Bajera?
Překládání pro něj není nudná práce, ale srdeční záležitost. Začal s ním už jako malý kluk na základní škole, když se mu dostalo do rukou několik zahraničních komiksů a on moc chtěl mít je v češtině. Touha byla tak silná, že si je s pomocí slovníků a jazykově vybavených příbuzných postupně přeložil a bubliny s původními texty přelepil českými. Od té doby uplynulo více než třicet let a překládání má stále rád a baví ho.

Zkušenosti:
Vystudoval na elektrotechnické fakultě ČVUT v Praze a už při studiu začal překládat pro počítačový magazín Bajt. Komerčně překládá již více než 20 let a specializuje se zejména na technické texty různých oborů. Kromě překladů pracoval i jako programátor a má zkušenosti s lokalizací programů a překladem webových stránek.

Překládá i obecné texty a nabízí také korektury překladů a českých textů. Na jeho stránkách najdete několik ukázkových překladů technických textů a ukázky z překladu komiksů.

Má za sebou několik studijních pobytů v zahraničí a získal certifikát o znalosti angličtiny na úrovni C2 (tj. nejvyšší).

Databáze překladatelů
anglické citátyPenízeSci-fienglishpřekladatel švédštinaalfred justitzzápisníkblog