Petr Bajer - technické překlady
ÚvodPřekladyCeník překladůReference na překladatelské službyBlog nejen o překládáníKontaktní údaje překladatele

Ing. Petr Bajer

doporučený překladatel pro technické i obecné překlady z/do angličtiny

Petr BajerE-mail: petr.bajer@translate-to-czech.com

Mobilní telefon:
606 460 095

Adresa:
Petr Bajer
Novoborská 617
190 00 Praha 9

Webové stránky: www.translate-to-czech.com

Proč si vybrat Petra Bajera?

Překládání pro něj není nudná práce, ale srdeční záležitost. Začal s ním už jako malý kluk na základní škole, když se mu dostalo do rukou několik zahraničních komiksů a on moc chtěl mít je v češtině. Touha byla tak silná, že si je s pomocí slovníků a jazykově vybavených příbuzných postupně přeložil a bubliny s původními texty přelepil českými. Od té doby uplynulo více než třicet let a překládání má stále rád a baví ho.

Vzdělání a pracovní zkušenosti:

Vystudoval na elektrotechnické fakultě ČVUT v Praze a už při studiu začal překládat pro počítačový magazín Bajt. Komerčně překládá již více než 20 let a specializuje se zejména na technické texty různých oborů. Kromě překladů pracoval i jako programátor a má zkušenosti s lokalizací programů a překladem webových stránek.

Získal certifikát Cambridge English Language Assessment o jazykové úrovni CEFR C2, což je nejvyšší možná úroveň hodnocení znalosti jazyka. Tato úroveň se podle definice blíží vzdělanému rodilému mluvčímu.


Překládá i obecné texty a nabízí také korektury překladů a českých textů. Na jeho stránkách najdete několik ukázkových překladů technických textů a ukázky z překladu komiksů, například z populární série "Perly sviním", kde jsou hlavními postavami prase, krysa, zebra, koza, krokodýli a spousta dalších zvířátek:

Překlad dialogu na poušti

Pobyty v zahraničí

Petr Bajer má za sebou několik studijních pobytů v zahraničí. Angličtinu a americké reálie si vylepšil během studia letního semestru na Suffolk University v Bostonu v USA, v oboru English and American Studies. Během svého druhého pobytu v USA se jako au-pair boy v americké rodině staral o dva chlapce. Pobyt zakončil dlouhou samostatnou cestou po Spojených státech. Měl možnost poznat i život v Anglii, a to během dvou studijních pobytů na jazykových školách ve Velké Británii s ubytováním v rodinách.

Ceny:

Pro získání přesné ceny za překlad Petra Bajera kontaktujte a pošlete mu text, který chcete přeložit (nebo alespoň ukázku), spolu s informací, jak rychle potřebujete překlad zhotovit a případné další požadavky. Cena závisí na různých faktorech, například na obtížnosti textu nebo požadované rychlosti odevzdání.
Jednotková cena za překlad může být nižší v případě opakujících se pasáží, velkého objemu zakázky, dostatku času na vypracování zakázky. A naopak se navýší při výskytu mnoha odborných termínů, expresního termínu, špatně čitelného zdrojového textu a na základě dalších faktorů.
Výhodou pro koncové zákazníky je, že Petr Bajer není plátcem DPH. Ceny jsou tedy konečné a není třeba k nim přičítat daň z přidané hodnoty.Databáze překladatelů

linka
  (c) 2018 Viktor Horák - BonaLingua   PenízepřekládáníSci-fiagenturyzápisník 3strana 2výhodypřekladatelské agenturytranslationsanglické citátypřekladateléTao te ťingpřeklady knihstrana 4pátá stranaúvahyšestá stranaklingonská příslovívýdělkypokémonilatinské citátyklingonštinacitátyněkolik článků nejen o překládánícitáty třetípřekladatel - překladatelská agenturapročpřeklad anotace diplomové prácekorektury angličtina
Translations Czech - English