Petr Bajer - technické překlady
ÚvodPřekladyCeník překladůReference na překladatelské službyBlog nejen o překládáníKontaktní údaje překladatele

Vojtěch Ettler

doporučený překladatel pro literární překlady, překlady o umění a humanitních vědách

(z angličtiny do češtiny)

Vojtěch Ettler - literární překlady

E-mail: preklad@ettlang.cz

Mobil: 721 715 797

Webové stránky: www.ettlang.cz


Jmenuji se Vojtěch Ettler, pocházím z Plzně a jsem absolventem Západočeské univerzity v bakalářském oboru "Cizí jazyky pro komerční praxi". V současné době studuji Překladatelství angličtiny na Masarykově univerzitě v Brně, kde jsem v rámci bakalářské práce přeložil do angličtiny
povídku Z. Svěráka "Sraz naší třídy".

Specializuji se na oblast literárních překladů, obecně jsou mi nejen překladatelsky blízká témata z okruhu umění, humanitních věd a duchovna. Jazyk a řeč pokládám za velmi důležitý element, který dennodenně prostupuje našimi životy, a to nejen v komunikaci s druhými, ale i se sebou samými – v myšlení. Proto se snažím svůj vztah k jazykům neustále kultivovat, vzděláváním i vlastní tvorbou, např. poezie.


Vybrané literární překlady:

Nakladatelství FRAGMENT a HOST:

Nejnovější přeložená kniha Dominium Padlých andělů 1 - Řád zlomených křídel
Aliette de Bodardová
Francouzsko-vietnamská spisovatelka Aliette de Bodardová se odvážila do říše gotické fantasy a podařilo se jí vytvořit mistrovské gotické dílo plné nadpřirozených intrik, lásky a zrady ve zničené a dekadentní Paříži budoucnosti. Ulice lemují strašidelné ruiny, z katedrály Notre-Dame zbyly jen ohořelé zdi, mezi troskami přesto dál pokračuje život. Zoufalé gangy bojují v ulicích o přežití.

Setkání
Trosečníci v čase 1 – Setkání
Margaret Peterson Haddix
První díl bestsellerové série, kterou přečtete jedním dechem. Jonáš a jeho kamarád Karlos od malička věděli, že jsou adoptovaní. Nikdy po svých rodičích nepátrali a nepřišlo jim to nikterak zajímavé. Jednoho dne oba dostanou podivný dopis, ve kterém stojí: Měj se na pozoru, jdou si pro tebe! A následují další stejně zlověstné anonymy.
Poslání Trosečníci v čase 2 - Poslání
Margaret Peterson Haddix
Alex, Karlos, Jonáš a jeho sestra Katka se propadli v čase do středověké Anglie. Brzy se ukáže, že Karlos je ve skutečnosti král Eduard V. a Alex zas jeho mladší bratr Richard, vévoda z Yorku. Opojení z královského postavení ale trvá jen do okamžiku, kdy si uvědomí, že jsou v londýnském Toweru vězněni.
Ohrožení Trosečníci v čase 3 – Ohrožení
Margaret Peterson Haddix
Jonáš a jeho sestra Katka se vydávají na další dobrodružný výlet v čase. Tentokrát odlétají do minulosti s Andreou, která pochází z doby, kdy byla Amerika objevována mořeplavci a přistěhovalci z Evropy tam zakládali nové kolonie. Jejich cestu však naruší nečekaná nehoda a děti se ocitnou jinde, než měly v plánu. Je to náhoda nebo záměr neznámého nepřítele?

Dále ve spolupráci s nakladatelstvím Fragment chystáme okouzlující, tajemný příběh z orientálního prostředí volně inspirovaný úspěšným Jumanji a chytré vyprávění mladého amerického autora ze zvířecí říše v nemilosrdné džungli.

Společně s HOSTem pracujeme na druhém dílu gotické série Dominium Padlých andělů a pokračování úspěšně uvedeného sci-fi věhlasného amerického spisovatele a ilustrátora M. R. Careyho.

Ceny překladů

V rámci překladatelských služeb nabízím převody z angličtiny do češtiny. Na konečné ceně se s Vámi domluvím předem. Další jazykové služby, zahrnující korektury, editaci textů či copywriting oceňuji pro každou zakázku zvlášť.Databáze překladatelů

linka
  (c) 2018 Viktor Horák - BonaLingua   PenízepřekládáníSci-fiagenturyzápisník 3strana 2výhodypřekladatelské agenturytranslationsanglické citátypřekladateléTao te ťingpřeklady knihstrana 4pátá stranaúvahyšestá stranaklingonská příslovívýdělkypokémonilatinské citátyklingonštinacitátyněkolik článků nejen o překládánícitáty třetípřekladatel - překladatelská agenturapročpřeklad anotace diplomové prácekorektury angličtina
Translations Czech - English