Proč objednat překlad u překladatele?
ÚvodPřekladyPřekladady knihCeník překladůBlog nejen o překládáníKontaktní údaje překladatele

O překladech

- stránka je ve výstavbě

Portfolio překladů je zde.Knihy zvyšují rozhled nejen překladatelůVždy usiluji o nejvyšší možnou kvalitu, pak se zákazníci vrací a doporučují mne dál. Vlastně nechápu, že někdo může riskovat a zadat důležitý překlad u někoho jiného, než u mne. :-)

Více informací jsem zveřejnil na stránce o překladech anotací a diplomových prací. Příležitostně, pro zpestření, překládám také z ruštiny a ze slovenštiny do češtiny. Patřím ke generaci, která tyto "cizí jazyky" ještě nasála mimochodem z televize.

Kdyžtak se ptejte. Na nepracovní dotazy však reaguji až ve volnějších chvílích - po splnění všech pracovních záležitostí. Zákazníci mají samozřejmě přednost. :-)

Agenturní weby mají vesměs dokonalý design... Až na několik čestných výjimek, jedna bezduchá prezentace agentury je jako druhá a zákazník netuší, kdo se za těmi šablonami skrývá... Každá překladatelská agentura spolupracuje s těmi nejlepšími překladateli a zákazník si má zvolit právě ji, neboť jen ona je zárukou kvality. Je to výzva! :-) Snad se vám má překladatelská prezentace bude líbit.

E-mail pravidelně kontroluji, ale telefon mívám v pracovní době občas vypnutý nebo ztlumený (více na blogu Jak efektivně pracovat na počítači). Tato zdánlivá nevýhoda pro poptávající je nesmírně výhodná pro zákazníky: Vědí, že se od práce na jejich zakázce nenechávám vyrušovat novými poptávkami a plně se soustředím pouze na jejich objednaný překlad. Telefon vypínám (nebo tlumím vyzvánění) také proto, že se mé veřejné telefonní číslo zjevně ocitlo v databázi prodávané různým agresívním telemarketingovým společnostem. Mnohokrát za den mi volají call centra s nabídkou investic, reklamy, nejpodivnějších produktů a služeb (...), což nesmírně vytrhává ze soustředění. Opravdu na tato neustálá nevítaná vyrušení nemám čas, mám závazky vůči svým zákazníkům. Zmeškané hovory však kontroluji a v případě potřeby volám nazpátek.

Tao-te-ťingZajímám se o techniky time managementu, od nichž očekávám další zefektivnění pracovních postupů (více například na blogu Jak efektivně pracovat na počítači). V každém dni máme jen několik málo hodin, během nichž se můžeme absolutně soustředit. Je třeba tuto dobu maximálně využít.

Cenu za překlad, spolu s termínem dodání, nabídnu do druhého pracovního dne. Neúčtuji příplatky za expresní dodání nebo práci o víkendu (pracovní dny a víkendy mi stejně tak trochu splývají. :-) ).

 (jsem od přírody zvědavý :-) ).

Díky tomu, že jednáte přímo se mnou jako překladatelem a že neplatím nájem kanceláře a další režijní náklady, tedy mohu nabídnout flexibilnější ceny, než překladatelské agentury, které ovšem naopak mohou zajistit jiné služby, které jsou nad možnosti jediného překladatele.


Průměrná překladatelská agentura má pravděpodobně telefon zapnutý a dovoláte se do nich, mým věrným zákazníkům to ale takto vyhovuje. Vědí, že se v pracovní době věnuji výhradně jejich překladu. Více o organizaci práce je také v článku "jak efektivně pracovat na počítači".

U překladatelské agentury nikdy nevíte, kdo na Vašem překladu bude zrovna pracovat, na druhou stranu máte jistotu, že nějaký překlad dostanete a že bude včas.

Ze zásady nereaguji na emaily, u nichž je zřejmé, že byly rozeslány na více příjemců za účelem porovnání cen. Nebylo by fér některého kolegu nebo překladatelskou agenturu připravit o práci tím, že nabídnu nižší sazbu.

Co slíbím, to dodržím. Na své překlady jsem proto hrdý.

Zákazníci si mohou na mých stránkách dokonce vybrat i někoho úplně jiného. Například:

Pearl je skutečná perla

Pearl
korektorka
anglických textů
Petr Bajer - překladatel technických textů

Petr
technické překlady
(PC) - angličtina
Monika Papillier - překladatelka francouzštiny

Monika
překladatelka
francouzštiny
Karel Suchánek

Karel
technické překlady
- němčina
Naděžda Vybíralová

Naděžda
překladatelka
čeština - ruština
Nils - překlady švédština

Nils
překladatel
čeština - švédština


Objednávka překladu

Tao-te-ťingNejjednodušší pro vypracování cenové kalkulace překladu je poslat text k náhledu na můj email. Poštu pravidelně kontroluji, ale telefon mívám v pracovní době občas vypnutý nebo ztlumený (viz blog Jak efektivně pracovat), abych se mohl plně soustředit výhradně na aktuální překlad. Objednávka probíhá většinou e-mailem s uvedením fakturačních údajů. Objednávku potvrdím a sdělím cenu překladu, korektury nebo odhad ceny (konečná cena se u needitovatelných formátů počítá z výsledného rozsahu překladu). Považuji si každé jednotlivé zakázky (zvlášť teď, během ekonomických turbulencí). Překládání mne především baví. Kdybych účtoval přemrštěné ceny, "prodával bych se" mnohem obtížněji. Do kalkulace ale naštěstí promítám i radost z práce na zajímavém projektu a skutečnost, že se při překladech stále něco nového dozvídám. Práci si plánuji tak, abych měl na objednanou zakázku dostatek času. Pokud si zarezervujete můj čas, na dalších zakázkách začnu pracovat až po dokončení překladu pro vás.

Fakturace překladu
SponzorujiFakturuji na znak přesně (nebo předem odsouhlasenou částku). Splatnost faktury za překlady pro věrné zákazníky je standardně 30 dní, pokud se spolu nedomluvíme na jiné lhůtě. Překládání vyžaduje enormní soustředění a velké množství času - v případě rozsáhlého překladu se na fakturaci domlouvám individuálně (zálohová faktura za překlad, platba za překlad předem v částečné nebo plné výši apod.). Při dlouhodobé překladatelské spolupráci a větších zakázkách se spolu můžeme domluvit na individuálních podmínkách. Překládání je pro mne zároveň způsob, jak pomoci zlepšit svět. Nejen krásným překladem, ale zprostředkovaně i jinak - část svých příjmů používám na podporu subjektivně vybraných neziskových a charitativních projektů.

Více o knihách:

Prodávat je lidské
O překladu Klingonského slovníku Ukázka překladu knihy Od vědy k Bohu Tacho Little Princess Bílý dalmatin Život člověka. Co je podstatou ducha a duše? Odkud čerpají myšlenka a emoce svou nesmírnou sílu posilující či oslabující ducha i lidské tělo? Kde hledat fyzikální podstatu Dobra a Zla? Proč naše technicky vyspělá civilizace plodí tolik násilí, bídy, nemocí, špíny a neznalosti a co s tím může současný člověk dělat — co je smyslem života? překlad knihy Matematika a Mona Lisa
Překlad nejnovější knihy prof. Stanislava Grofa O Alfrédu Justitzovi Tao-te-ťing česky Probuzení včas Lídři jedí poslední překlad knihy o architektuře Revoluce vědomí Moje vlastní sci-fi


linka
 (c) 2017 Viktor Horák - BonaLingua Translations Czech - English  PenízepřekládáníSci-fiagenturyzápisník 3strana 2výhodypřekladatelské agenturytranslationsanglické citátypřekladateléTao te ťingpřeklady knihstrana 4pátá stranaúvahyšestá stranaklingonská příslovívýdělkypokémonilatinské citátyklingonštinacitátycitáty třetípřekladatel - překladatelská agenturapročpřeklad anotace diplomové prácekorektury angličtina