Sponzorované projekty
PřekladyPřekladady knihCeník překladůReference na překladatelské službyKontaktní údaje překladateleZápisník - blog nejen o překladech

Podporované projekty


Objednávkou překladu zároveň zprostředkovaně přispějete na některý z vybraných projektů. Tímto způsobem se snažím společnosti vracet alespoň část toho, co dostávám.
Vybrané organizace a jedince podporuji buď uvážlivě jednou za čas nebo pravidelnými platbami nastavenými na bankovním účtu.

Aktuálně podporuji například tyto projekty, organizace a firmy:

Dobrý anděl Nadační fond Dobrý anděl pomáhá rodinám s dětmi, které postihla rakovina nebo jiné vážné onemocnění. Zaslané příspěvky odevzdávají rodinám do posledního haléře. Co se každý měsíc vybere, to se také rozdělí.
Můj profil: Dobrý anděl
Základní přehled
Kiva Nezisková organizace Kiva nabízí na pěti kontinentech mikropůjčky lidem, kteří nemají přístup k tradičním bankovním systémům. Pomáhá jim tak založit vlastní podnikatelskou činnost, například otevřít si vlastní kadeřnický salón.
Můj profil: Kiva
Ukázka
Pomozte dětem Hlavním cílem dlouhodobého sbírkového projektu Pomozte dětem je umožnit přímou a účinnou pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let v celé České republice. Důraz je kladen především na podporu zvyšování kvality života dětí, vytváření rovných příležitostí pro všechny děti a podporu práv dětí na život v rodině nebo v náhradním rodinném prostředí. V porovnání s dalšími charitativními projekty poskytuje Pomozte dětem nejširší podporu ohroženým a znevýhodněným dětem v České republice. Fondu nechávám automaticky posílat bonusy banky za vedení účtu.
Pomozte dětem
Zasaď svůj strom Malou sympatickou ekologickou organizaci Zasaď svůj strom tvoří lidé seskupení do neformální skupiny s jasně definovaným cílem - sázet nové stromy a starat se o ně v nejkritičtější fázi růstu, než budou dostatečně silné, aby se o sebe postaraly samy. Organizace není politicky aktivní, nežádá na svou činnost evropské dotace, nedělá velká gesta, neobsazuje vchody do vládních budov, komíny elektráren nebo tankery s ropou, aby si vynutila pozornost médií, jen se sama snaží změnit věci k lepšímu tam, kde je to v jejích silách -- a tento jejich přístup se mi líbí.
(V roce 2005 jsem organizaci věnoval 20 000 Kč, od té doby pomáhám průběžně nebo osobně.)

Studio Čtyřlístek Občanské sdružení Studio Čtyřlístek sdružuje odborníky a zájemce, kteří mají zájem podílet se na organizaci volného času dětí, mládeže i dospělých v pohybové, kulturní a vzdělávací oblasti. Dětí se učí pracovat samostatně, samy ovládají svou touhu učit se, malovat, pracovat, bez zásahu dospělého. Protože jsem aktivity občanského sdružení Studio Čtyřlístek poznal "na vlastní kůži", rád pravidelně přispívám na jeho aktivity také finančně.
(Zatím celkem cca 35 000 Kč.)
Pražské jezulátko
Chrám Panny Marie Vítězné, kde se nachází slavná soška Pražského Jezulátka, spravují bosí karmelitáni.
Řád bosých karmelitánů se věnuje misijní činnosti již po řadu staletí. Misie Pražského Jezulátka působí ve Středoafrické republice. Pomáhá zajišťovat základní zdravotní, sociální, vzdělávací a duchovní potřeby domorodého obyvatelstva. Misionáři (jednoho bosého mnicha jsem také namaloval - viz olejomalby) pracují na poli zdravotnictví, školství i zemědělství a realizují celou řadu projektů. Provozují zdravotní ambulance, pečují o podvyživené děti a nemocné AIDS, podílí se na preventivních programech, vedou mateřské, základní a střední školy, podporují zemědělce a drobné pěstitele.
Nature Conservancy
Organizace Nature Conservancy pracuje na celém světě s cílem chránit ekologicky důležité plochy a vodu. Od roku 1951 dosáhla díky podpoře jednoho milionu příznivců velkých úspěchů při ochraně přírody v 69 zemích, od korálových útesů u Austrálie po projekty v Africe.
Lucinka Sám jsem otcem a tak se dokáži alespoň částečně vžít do bolesti rodičů, kterým se narodí postižené dítě. Rodiče Lucinky na stránkách podrobně popisují dosažené pokroky. Lidé mohou přispět na lékařské potřeby a pomoci tak konkrétnímu člověku.


linka
 (c) 2017 Viktor Horák - BonaLingua Translations Czech - English  PenízepřekládáníSci-fiagenturyzápisník 3strana 2výhodypřekladatelské agenturytranslationsanglické citátypřekladateléTao te ťingpřeklady knihstrana 4pátá stranaúvahyšestá stranaklingonská příslovívýdělkypokémonilatinské citátyklingonštinacitátycitáty třetípřekladatel - překladatelská agenturapročpřeklad anotace diplomové prácekorektury angličtina